طب الهی

طب ایرانی ؛ طب الهی و حکمی است

حکایت گرفتن بچه از شیر مادر

/ بازدید : ۷
به نام خدا

در حاشیه یکی از مصاحبه هایم با مرحوم استاد احمد آرام به طور خودمانی نظرش را در باره طب سنتی ایران و اینکه چرا به ذخایر عظیم داروهای گیاهی ایران بها داده نمی شود و چرا پزشکان از تجویز داروهای گیاهی خودداری می کنند و فقط به هر بیمار یک کیسه قرص و کپسول می دهند پرسیدم . استاد احمد آرام جواب داد : دستهای دلال صنعت و پورسانت بگیر در کار است که نمی گذارد طب سنتی و داروهای گیاهی ایران پیشرفت جهانی داشته باشد.
به نفع کارتلها و تراستهای دارویی صهیونیستی و امپریالیستی نیست که داروهای گیاهی ایران و طب سنتی ما رشد کند. و بعد این مثال را زد :
یک روز در ملاقاتی که با ژان پیاژه در پاریس داشتم , ژان پیاژه از من (احمدآرام ) پرسید : شما در ایران بچه را چگونه از شیر مادر می گیرید من گفتم : اول شما بفرمائید بچه را چگونه از شیر مادر می گیرید تا من به شما بگویم در ایران چگونه این کار انجام می پذیرد.
ژان پیاژه که از بزرگترین روانکاوان و روان شناسان کودک در جهان بود و قریب 35 سال در باره روان شناسی کودک کار تحقیقاتی و آزمایشگاهی کرده که فقط یک نمونه از کارهایش 5 جلد کتاب روان شناسی کودک است و مدرس روان شناسی کودک در دانشگاه های معتبر جهان از جمله فرانسه , سوئیس , آلمان و انگلستان بوده شروع کرد به شرح , تفصیل , توضیح و تفسیر فراوان در باره روشهای متعدد و راههای متفاوتی که روانکاوان و روان شناسان در باره نحوه از شیرگرفتن بچه شرح داده اند. در باره نظریه « تئودواسیمون » , « برت » و امثال ذلک گفت وگفت و گفت تا نوبت به من رسید. گفت : خوب ! حالا شما بفرمائید در ایران چه راه حلهایی برای اینکه بچه را از شیر مادر بگیرید دارید. من جواب دادم : ما در ایران فقط یک راه حل داریم . که نه علم روانکاوی آن را ارائه داده , نه علم روان شناسی و نه علم فلسفه تربیتی کودک . تنها راه حل ما را مادربزرگها و گیاهان سنتی ایران ارائه داده اند و آن این است که هرگاه زمان قطع شیر مادر از بچه فرا برسد , مادر چند قطره صبر زرد به نوک سینه هایش می زند و در اولین تماس کودک با صبر زرد , بچه از شیر گرفته می شود و دیگر سراغی از شیر مادر نمی گیرد.
حرف من مثل یک پتک به سر ژان پیاژه فرود آمد و به شدت به فکر فرو رفت .همان جا از من قول گرفت , در اولین فرصت گیاه صبر زرد را از ایران تهیه و به آدرسش در پاریس ارسال کنم .
من (آرام ) در بازگشت به تهران در اولین فرصت گیاه صبر زرد را از عطاری سر کوچه مان خریدم و به آدرس ژان پیاژه در پاریس پست کردم . چندماه بعد یک بسته پستی از پاریس (ژان پیاژه ) به دستم رسید که حاوی یک نامه تشکرآمیز و چند عدد قوطی 10 گرمی ژل صبر زرد بود .
به سبک و قد و قواره قوطی های کوچک 10 گرمی روغن مار و روغن ویکس های هندی و پاکستانی . او در فرانسه کارخانه داروی تولید ژل صبر زرد راتاسیس و به خط تولید انداخته بود.


مقاله در روزنامه جمهوری اسلامی  در  1358/02/02 نشر شده .


نویسنده : ۱ لایک:)
دوست
۱۷ آذر ۱۷:۵۱
روح استاد شاد
وقت کردی بهم سر بزن.
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
About Me
بسم الله الرحمان الرحیم
از خداوند شفای عاجل طلب می کنم
برای شفای تمام مریضان عالم
به دست طبیبان مسلمان شیعه
متخصص در طب ایرانی اسلامی
*الهی امین یا رب العلمین *


طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان